Oficjalna strona na FB!

Zapraszamy również na oficjalną stronę Malwersi na Facebook'u!

niedziela, 1 czerwca 2014

Poparcie od A do Z


Gracze dopiero zaczynający przygodę z Malwersami często nie wiedzą czym jest poparcie, jak je oddawać i jakie korzyści niesie za sobą regularne głosowanie, dlatego dziś omówimy kwestię poparcia od A do Z, rozbitą na poszczególne pytania:

1. Czym jest poparcie i do czego służy?
2. Jak poprzeć innego gracza i zbudować elektorat?
3. Co daje poparcie?
4. Jak uruchomić Immunitet?

1.Czym jest poparcie i do czego służy?
-Poparcie, jest to zasób odzwierciedlający wpływy Twojej osoby w świecie Malwersów. Im większe
masz poparcie tym większe szanse na zajęcie dobrze płatnej i wpływowej pozycji.
Innymi słowy również jest to głosowanie na drugiego gracza w sposób opisany w pytaniu „Jak poprzeć innego gracza i zbudować elektorat?. Poparcie to zdecydowanie jeden z ważniejszych elementów gry, bowiem dzięki wzajemnemu głosowaniu zyskujemy odpowiednie stanowisko wyborcze.
Jeden głos na daną osobę = 5pkt poparcia, dlatego warto mieć szerokie grono osób wymieniających się popami regularnie oraz samemu nie opuszczając się w głosowaniu.

2.Jak poprzeć innego gracza i zbudować elektorat?
Jeśli chcemy poprzeć daną osobę wchodzimy następująco:
* Profil danej osoby,
* Klikamy popieram:
Kliknij aby powiększyć każde ze zdjęć
* Przepisujemy kod:

*Potwierdzamy klikając „Oddaj głos”

W ten oto sposób oddaliśmy na kogoś swój głos jednocześnie dodając go na listę elektoratu. Następnego dnia aby zagłosować/oddać poparcie wystarczy już wejść:

Następnie zjechać na sam dół strony, zaznaczyć wszystkich i zagłosować na każdej ze stron.Warto mieć również zaznaczoną filtrację na pokazywanie osób głosujących z całego miesiąca (lewy-górny róg).
Budowanie elektoratu to przede wszystkim regularność działania i stałe jego pogłębianie nowymi, chętnymi osobami na wymianę poparcia. Pierwszym krokiem na zdobycie znacznej ilości poparcia jest odwiedzenie zakładki Aktualności->Ranking przedwyborczy i dać poparcie wszystkim osobą startującym w wyborach, to zwykle 100% gwarancji na zwrot głosu.
Dodatkowo gracze często ogłaszają się na czacie ogólnym chęcią wymiany z czego warto skorzystać. Oddając poparcie codziennie warto spojrzeć ile na naszych oddanych głosów przypada głosów oddanych przez drugiego gracza, bowiem zdarza się, że niepotrzebnie głosujemy na kogoś, kto ich w ogóle nie oddaje. Warto wtedy napisać do takiej osoby prywatną wiadomość z zapytaniem, czy to krótkotrwałe czy może nie jest już zainteresowana wymianą i dalszą współpracą.

3.Co daje poparcie?
Jak już wspominałem wyżej poparcie = stanowisko. Za stanowiska dostaje się przede wszystkim Immunitet, będącym przedmiotem specjalnym a zarazem niezwykle przydatną rzeczą, bowiem dzięki aktywowanemu Immunitetowi na czas jego trwania (24h od momentu włączenia) nikt nie może nas zaatakować, podczas nieudanego przekrętu nie wpadamy do więzienia i nie zostają pobrane pieniądze z portfela jak podczas nieuruchomionego Immunitetu (50% zawartości portfela przepada za wpadkę) oraz posiadane nielegalne Biznesy nie podlegają kontroli.

Gdy chcemy zaatakować osobę posiadającą aktualne aktywowany Immunitet wyskakuje taki oto pop-up:

Jak łatwo się domyśleć czym wyższe stanowisko, tym więcej Immunitetu dostajemy:
Prezydent- 7 dni Immunitetu, załączany w przeciwieństwie do reszty stanowisk automatycznie,
Premier- 5 dni Immunitetu,
Senator- 4 dni Immunitetu,
Minister- 3 dni Immunitetu,
Poseł- 2 dni Immunitetu,
Działacz regionalny- 1 dzień Immunitetu.
Prócz Immunitetu dostajemy również wypłatę dzienną, wypłacaną o godzinie 7:00. Niestety wypłaty te są tak niskie (od 800mlw do 2.000mlw), że nie warto nawet zagłębiać się w ich temat, liczymy na to, że Twórcy kiedyś to zmienią :)

Warto również pamiętać, iż po godzinie 20:00 w każdą niedziele kończą się wybory i zaczynają nowe, dlatego też liczba poparcia jest po tej godzinie zerowana.

4.Jak uruchomić Immunitet?
Kiedy już wygramy wybory i piastujemy jakieś stanowisko warto wybrać dobry moment na aktywację naszego przywileju. Robimy to w następujący sposób:

*Wybieramy z menu posiadane przedmioty specjalne:

*Przechodzimy w Immunitet (kup/użyj):

*W okienko wpisujemy wartość 1 i klikamy „aktywuj”.

Aby przerwać z jakiegoś powodu trwanie Immunitetu wchodzimy tak samo jak w punkcie 1 i 2 przepisując kod i klikając w „przerwij teraz”.

W następnym poście planujemy opublikować listę osób, które chętne są na wymianę poparcia, dlatego jeśli chcesz znaleźć się na tej liście napisz do nas przechodząc w zakładkę Kontakt wpisując swój poprawny nick-name w treści wiadomości.