niedziela, 1 czerwca 2014

Poparcie od A do Z


Gracze dopiero zaczynający przygodę z Malwersami często nie wiedzą czym jest poparcie, jak je oddawać i jakie korzyści niesie za sobą regularne głosowanie, dlatego dziś omówimy kwestię poparcia od A do Z, rozbitą na poszczególne pytania:

1. Czym jest poparcie i do czego służy?
2. Jak poprzeć innego gracza i zbudować elektorat?
3. Co daje poparcie?
4. Jak uruchomić Immunitet?

1.Czym jest poparcie i do czego służy?
-Poparcie, jest to zasób odzwierciedlający wpływy Twojej osoby w świecie Malwersów. Im większe
masz poparcie tym większe szanse na zajęcie dobrze płatnej i wpływowej pozycji.
Innymi słowy również jest to głosowanie na drugiego gracza w sposób opisany w pytaniu „Jak poprzeć innego gracza i zbudować elektorat?. Poparcie to zdecydowanie jeden z ważniejszych elementów gry, bowiem dzięki wzajemnemu głosowaniu zyskujemy odpowiednie stanowisko wyborcze.
Jeden głos na daną osobę = 5pkt poparcia, dlatego warto mieć szerokie grono osób wymieniających się popami regularnie oraz samemu nie opuszczając się w głosowaniu.

2.Jak poprzeć innego gracza i zbudować elektorat?
Jeśli chcemy poprzeć daną osobę wchodzimy następująco:
* Profil danej osoby,
* Klikamy popieram:
Kliknij aby powiększyć każde ze zdjęć
* Przepisujemy kod:

*Potwierdzamy klikając „Oddaj głos”

W ten oto sposób oddaliśmy na kogoś swój głos jednocześnie dodając go na listę elektoratu. Następnego dnia aby zagłosować/oddać poparcie wystarczy już wejść:

Następnie zjechać na sam dół strony, zaznaczyć wszystkich i zagłosować na każdej ze stron.Warto mieć również zaznaczoną filtrację na pokazywanie osób głosujących z całego miesiąca (lewy-górny róg).
Budowanie elektoratu to przede wszystkim regularność działania i stałe jego pogłębianie nowymi, chętnymi osobami na wymianę poparcia. Pierwszym krokiem na zdobycie znacznej ilości poparcia jest odwiedzenie zakładki Aktualności->Ranking przedwyborczy i dać poparcie wszystkim osobą startującym w wyborach, to zwykle 100% gwarancji na zwrot głosu.
Dodatkowo gracze często ogłaszają się na czacie ogólnym chęcią wymiany z czego warto skorzystać. Oddając poparcie codziennie warto spojrzeć ile na naszych oddanych głosów przypada głosów oddanych przez drugiego gracza, bowiem zdarza się, że niepotrzebnie głosujemy na kogoś, kto ich w ogóle nie oddaje. Warto wtedy napisać do takiej osoby prywatną wiadomość z zapytaniem, czy to krótkotrwałe czy może nie jest już zainteresowana wymianą i dalszą współpracą.

3.Co daje poparcie?
Jak już wspominałem wyżej poparcie = stanowisko. Za stanowiska dostaje się przede wszystkim Immunitet, będącym przedmiotem specjalnym a zarazem niezwykle przydatną rzeczą, bowiem dzięki aktywowanemu Immunitetowi na czas jego trwania (24h od momentu włączenia) nikt nie może nas zaatakować, podczas nieudanego przekrętu nie wpadamy do więzienia i nie zostają pobrane pieniądze z portfela jak podczas nieuruchomionego Immunitetu (50% zawartości portfela przepada za wpadkę) oraz posiadane nielegalne Biznesy nie podlegają kontroli.

Gdy chcemy zaatakować osobę posiadającą aktualne aktywowany Immunitet wyskakuje taki oto pop-up:

Jak łatwo się domyśleć czym wyższe stanowisko, tym więcej Immunitetu dostajemy:
Prezydent- 7 dni Immunitetu, załączany w przeciwieństwie do reszty stanowisk automatycznie,
Premier- 5 dni Immunitetu,
Senator- 4 dni Immunitetu,
Minister- 3 dni Immunitetu,
Poseł- 2 dni Immunitetu,
Działacz regionalny- 1 dzień Immunitetu.
Prócz Immunitetu dostajemy również wypłatę dzienną, wypłacaną o godzinie 7:00. Niestety wypłaty te są tak niskie (od 800mlw do 2.000mlw), że nie warto nawet zagłębiać się w ich temat, liczymy na to, że Twórcy kiedyś to zmienią :)

Warto również pamiętać, iż po godzinie 20:00 w każdą niedziele kończą się wybory i zaczynają nowe, dlatego też liczba poparcia jest po tej godzinie zerowana.

4.Jak uruchomić Immunitet?
Kiedy już wygramy wybory i piastujemy jakieś stanowisko warto wybrać dobry moment na aktywację naszego przywileju. Robimy to w następujący sposób:

*Wybieramy z menu posiadane przedmioty specjalne:

*Przechodzimy w Immunitet (kup/użyj):

*W okienko wpisujemy wartość 1 i klikamy „aktywuj”.

Aby przerwać z jakiegoś powodu trwanie Immunitetu wchodzimy tak samo jak w punkcie 1 i 2 przepisując kod i klikając w „przerwij teraz”.

W następnym poście planujemy opublikować listę osób, które chętne są na wymianę poparcia, dlatego jeśli chcesz znaleźć się na tej liście napisz do nas przechodząc w zakładkę Kontakt wpisując swój poprawny nick-name w treści wiadomości. 

7 komentarzy:

 1. Super :) Z przyjemnoscią przeczytałam, zostawiam odcisk swojej ręki na znak poparcia dla tego blogu - baska1

  OdpowiedzUsuń
 2. Jednej rzeczy tu brakuje - określenia realiów gry. Robienie obiektywnego poradnika zasadniczo nie ma sensu. Nie od dziś wiadomo, że na działacza regionalnego potrzeba absurdalne ilości poparcia. Nie od dziś wiadomo, że immunitet nie daje już tak dużej przewagi jaką dawał kiedyś, bo obecnie wpadanie do więzienia nie jest takim problemem jak było jeszcze pół roku temu... Szkoda, że nie piszecie tego pod takim kątem. pzdr

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam!
  Oczywiście, że nie ma sensu robienie obiektywnego poradnika, dlatego robimy obiektywnego bloga.
  Niestety ilość poparcia jakie trzeba do zajęcia stanowiska nie jest i nigdy nie było winą twórcy gry tylko samych osób. Z wypowiedzi wnioskuję, że miał być to żal do samych twórców, jednak to sami gracze napędzają spirale posiadania liczonej już w dużych tysiącach liczby poparcia na choćby Działacza. Immunitet natomiast w dalszym ciągu daje dużo- oczywiście zgodzę się z Tobą, że z perspektywy zmniejszenia ilości czasu odsiadki nieco mniej- jednak ochrona przed wpadkami i niepotrzebną stratą czasu i pieniędzy to w istocie bardzo pomocny element gry. Jeśli wziąć pod uwagę kogoś, kto do tego posiada nielegalne Biznesy- to złote rozwiązanie.
  Piszemy na razie co i jak funkcjonuje i powolutku będziemy wdrażać elementy porównań jak było kiedyś a jak teraz, co było dobre a jest złe, czy co jest złe a było dobre, spokojnie. Nasza "twórczość" w znacznym stopniu zależeć będzie oczywiście od samych czytelników i odwiedzających. Mamy nadzieję, że już całkiem niedługo sami gracze zaangażują się w projekt i będzie można spokojnie dywagować na takie tematy bo jak na razie monolog nigdy się nie sprawdzał :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. no coz w koncu blog , wiec bedzie mozna pisac o tworcach gry :) a to nie beda pochlebne slowa , !!

  ignorancja mr kozaczenko w stosunku do graczy , pokazuje ze dla kasy mr kozaczenko da sobie przsyslowiowo obciac ....i tu zostawie w domysle :)
  na maile wysylane przez graczy . administrator , nie odpisuje a jak juz odpisuje to w formie .. jak sie nie podoba to ..... i tu zostawie znowu miejsce na dokonczenie ....

  co do zakupow KRD z app , to system nie dopracowany , trzeba sie prosic o o wplacenie krd na konto gracza , jesli ten juz zakupil ... tlumaczeniem administratora jest ..... cyt... nie my zarzadzamy systemem platnosci , prosze zglosic sie do firmy ktora tym zarzadza/////????

  no i to zgroza , jak administrator podchodzi do gracza ( klienta) ... no coz , tez pozostawiam to bez dodatkowego komentarza ....

  kwestia banowania graczy za rzekome brzydkie slownictwo , oczywiscie zdarzaja sie jednostki ktore zasluguja na blokowanie czasowe , ale jesli doszukuje sie u graczy kultury , to samo powinno isc od administratorow gry , a czytajac nowe newsy , przekrety etc... to slownictwo czasami az dech zapiera i to wedlug mr.kozaczenko jest w jak najlepszym porzadku .....

  no coz . na zakonczenie . powiem tak , nowy graczu zastanow sie czy chcesz w to grac , i czy chcesz inwestowac swoje ciezko zarobione pieniadze dla ignorantow????

  powodzenia , i mam nadzieje ze ten komentarz nie zniknie tak szybko :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Witaj Marku!
  Cóż, masz w tym rację, jestem również zdania, że takie zachowanie włącznie z cytatem nie powinno mieć miejsca. Gdy dana firma decyduje się na wprowadzenie płatności to nie inna firma (typu firmy zewnętrzne projektujące aplikacje mobilne) tylko ona sama jest zobowiązana do wyjaśnienia sytuacji, w której transakcja nie przebiegła pomyślnie w jakikolwiek sposób. Masz również rację, że czat nie jest odpowiednio moderowany, lecz ta kwestia nie jest jasna dla wszystkich do końca. Moderatorzy nie są wyposażeni w odpowiednie -powiedzmy- narzędzia do skracania ludzi na to zasługujących. Oczywiście trzeba brać namiar na to, że są osoby, które specjalnie prowokują a potem wylewają żale, że jest tak a nie inaczej, jednak temat ten schodzi czysto an tematykę Administracji- którą tutaj nie chcemy się zajmować.
  Ten blog jest przeznaczony dla graczy- głównie dla mniej doświadczonych, ponieważ dodajemy posty, z których nowy gracz dowie się jak zrobić to czy tamto, choć nie przeczę, że czasem pojawią się elementy dla tych bardziej wtajemniczonych, ale spokojnie, wszystko w swoim czasie.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo dobry, trafiony temat- jak wszystko jest opisane krok po kroku to od razu jest prościej. Nowi gracze z pewnością znajdą tu coś dla siebie, a i starsi też powinni zaglądać :)

  OdpowiedzUsuń


Regulamin dodawania komentarzy:
1. Użytkownik publikuje informacje i opinie wyłącznie na własną odpowiedzialność. Administrator nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników w komentarzach.
2. Zabronione jest umieszczanie przez Komentujących na portalu treści sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa oraz dobrymi obyczajami
3. Komentarz dodany do konkretnego artykułu musi dotyczyć właśnie tego artykułu, inne nie będą publikowane.
4. Administrator ma prawo swobodnego zarządzania komentarzami. W szczególności może, bez podania przyczyn, zawiesić możliwość umieszczania komentarzy, usunąć komentarze z Serwisu lub zmienić zasady ich funkcjonowania.