środa, 28 maja 2014

Poradnik: Jak skutecznie zarządzać grupą?


Dzisiaj mamy tą przyjemność zaprezentować Wam jeden z pierwszych i na pewno nie ostatnich poradników, które skupiają się na tematyce grupowej. Pisząc go z początku nie spodziewałem się, że absolutne -moim zdaniem- podstawy wydłużą się na tyle stron.
W zamiarze mamy na pewno poruszenie jeszcze kilku kwestii i udostępnienie ich pod nazwą poradnika zarządzania grupą cz.2 tym razem odnosząc się do relacji zewnątrz grupowych, perspektywy członków a wprowadzane zmiany oraz kooperacji lidera i zastępcy.

Jak na samym początku i końcu zaznaczałem, poradnik kieruję zarówno dla bardziej jak i mniej doświadczonych graczy.
Dla nowych osób jest coś w rodzaju delikatnego nakreślenia jak pewne rzeczy wyglądają z szerszej perspektywy, jakie oddziaływanie mają stawiane kroki i przedsięwzięcia na rozwój zespołu i na co szczególnie zwracać uwagę.
Dla bardziej doświadczonych osób, posiadających już własne grupy nie od dziś, bądź osób będących w grupach będą to raczej oczywiste rozwiązania, niemniej jednak warto zapoznać się z innymi możliwościami dojścia do określonego celu czy zbudowania upragnionych relacji. Również wdrożeni liderzy z tematyką zarządzania swoją społecznością mogą coś zmienić bądź ulepszyć a w razie pominięcia jakieś ważnej tematyki podczas pisania bardzo wdzięczny byłbym, aby sugestie i kolejne propozycje kierować do nas poprzez kontakt.
Warto pamiętać, że nie istnieje złoty środek dzięki któremu wszystko tyczyć się będzie po naszej myśli. Poszczególne rady są jedynie możliwością postępowania- warto posiadać wiele, by nie wpadać w impasy organizacyjne. Jeśli jednak mogłem komuś pomóc lub przyczynić się do modernizacji zasad- cała przyjemność z mojej strony!


Zapraszamy do pobrań! 


2 komentarze:

  1. Nie spodziewałem się czegoś takiego.. OBY TAK DALEJ

    OdpowiedzUsuń


Regulamin dodawania komentarzy:
1. Użytkownik publikuje informacje i opinie wyłącznie na własną odpowiedzialność. Administrator nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników w komentarzach.
2. Zabronione jest umieszczanie przez Komentujących na portalu treści sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa oraz dobrymi obyczajami
3. Komentarz dodany do konkretnego artykułu musi dotyczyć właśnie tego artykułu, inne nie będą publikowane.
4. Administrator ma prawo swobodnego zarządzania komentarzami. W szczególności może, bez podania przyczyn, zawiesić możliwość umieszczania komentarzy, usunąć komentarze z Serwisu lub zmienić zasady ich funkcjonowania.