środa, 28 maja 2014

Lekkich obyczajów słowniczek twój.

Lekkich obyczajów słowniczek twój.

Zaczynając swą przygodę w świecie Malwersów, prawie każdy nowy gracz ma problem z odnalezieniem się w rozbudowanych opcjach gry. Mnogość możliwości jakie mamy do dyspozycji często sprawia, że czujemy się przytłoczeni. Na szczęście autorzy gry przychodzą nam z pomocą w formie samouczka. Poradnik został stworzony przejrzyście i pozwala nam na zapoznanie się z podstawowymi funkcjami gry… Jednak o tym napiszemy kiedy indziej.
Rozpoczynając grę wcześniej czy później otworzysz czat ogólny, a tam czeka Cię zderzenie z różnymi wypowiedziami, skrótami myślowymi oraz wszelkiej maści poglądami. Teraz pewnie zastanawiasz się o co chodzi gdy ktoś pisze „Daj popa”Oto kilka wyrażenie z którymi powinieneś się zaznajomić.

*) Pop – Potoczna nazwa
zbieranego przez graczy poparcia elektoratu.
Dzięki pop-om możesz liczyć na stanowisko w Malwersowym rządzie. Każde ze stanowisk począwszy od Działacza regionalnego, a skończywszy na Prezydencie daje pewne przywileje w postaci immunitetu.
    - Głos poparcia można oddać klikając na link (popieram) przy awatarze gracza.
*) Wiśnia – Zapominalski gracz posiadający dużą ilość malwersów w portfelu.  Atakując wiśnie można w dość krótkim czasie wzbogacić się o pokaźną sumkę na naszym koncie.
*) Pestka – Resztka z wiśni ;-) mająca mniej zasobny portfel, jednak nadal pozwala na uzyskanie respektu.
*) Resp – Respekt, jeden z najistotniejszych czynników gry w grupie. Najbardziej opłacalnym powiększaniem liczby punktów respektu jest atak na wiśnię.
    „I ty zostaniesz moją wiśnią”. Innym sposobem jest robienie przekrętów (bez immunitetu nie polecam). Od poniedziałku do piątku pojawiają się również „Bonusy”, dzięki nim można w szybkim czasie uzyskać dość pokaźną liczbę pkt. respa. Choć ostatnim czasem twórcy nie rozpieszczają nas zbyt dużą zawartością respa w bonusach :P .
*) Banan- Kara\Ban nadawana przez administrację. Banan za całokształt, czyli zblokowanie wszystkich opcji gry na okres do 7 dni w zależności od przewinienia http://malwersi.pl/game/rules/penalty. Popularny ostatnio banan czatowy, a nawet robiący furorę w śród graczy. Kierowany jest on do osób z ciętym językiem.
*) Kredki\ Krd – Kredyty, dodatkowa „waluta” za pomocą której, można kupić wszystko bez potrzeby zarabiania na wiśniach.
*) Kret - Stworzenie, a raczej szkodnik naszych przydomowych trawników. W świecie Malwersów jest to osoba będąca zwolennikiem innej grupy rezydująca u ciebie w celu inwigilacji.
*) Kozak – Nie, nie chodzi tu o określenie walki kozaków. Kozak czyli Kozaczenko coraz mniej widoczny i udzielający się na czacie czarodziej z Krainy Malwers-olandii.

            Mam nadzieję, że dzięki opisanym tu zwrotom, choć trochę ułatwię nowym graczom zrozumienie dość specyficznego porozumiewania się na czacie ogólnym w tej grze. 

 Zachęcam również do kontaktowania się z nami. Napiszcie jaka tematyka była by warta poruszenia waszym zdaniem.

0 komentarze:

Prześlij komentarz


Regulamin dodawania komentarzy:
1. Użytkownik publikuje informacje i opinie wyłącznie na własną odpowiedzialność. Administrator nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników w komentarzach.
2. Zabronione jest umieszczanie przez Komentujących na portalu treści sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa oraz dobrymi obyczajami
3. Komentarz dodany do konkretnego artykułu musi dotyczyć właśnie tego artykułu, inne nie będą publikowane.
4. Administrator ma prawo swobodnego zarządzania komentarzami. W szczególności może, bez podania przyczyn, zawiesić możliwość umieszczania komentarzy, usunąć komentarze z Serwisu lub zmienić zasady ich funkcjonowania.